STRONA GŁÓWNA | PRACOWNIA ARBORYSTYCZNO - PROJEKTOWA
Grosso    (dostępna ilość: 0)
Lavandula x intermedia 'Grosso'

Oferujemy sadzonki pochodzące z ukorzeniania w 2016 r. Rośliny uprawiane są gruncie, zimowały w tunelach z agrowłókniny. Do wysyłki przesadzane są do doniczek o poj. P9.

Lavandula x intermedia 'Grosso' Mocno pachnąca. Długość łodyg dochodzi do 60 cm. Purpurowo-fioletowe kwiatostany mają długość od 5 do 9 cm. Gęste i zwarte krzewy mogą osiągnąć 90 cm wysokości i 150 cm szerokości. Dorosły krzew wytwarza 500 do 700 kwitnących pędów.

Odmiana 'Grosso' została wychodowana we Francji w 1972 roku przez Pierre Grosso jako odmiana odporna na chorobę lawendy Yellow Decline (choroba fitoplazmatyczna, której wektorem jest Hyalethes obsoletus, pajęczak występujący w regionach tropikalnych i subtropikalnych), która zniszczyła francuskie plantacje lawendy w latach pięćdziesiątych. Znana na całym świecie, uprawiana powszechnie ze względu na wysoką wydajność olejku. Jedna z najpiękniejszych i najpopularniejszych odmian lawendy. Główne rejony uprawy 'Grosso' to Drome, Vaucluse i Prowansja. Synonimy: 'Dilly Dilly', 'Wilson's Giant'.

Zamieszczona fotografia przedstawia rzeczywisty wygląd oferowanych roślin.

Kurierem wysyłamy, od poniedziałku do środy. W 1 paczce mieści się do 30 sadzonek. Cena przesyłki (kurierem) 1 paczki 18 zł.

Grosso    - dostępna ilość: 0 - prosimy nie zamawiać większej ilości
Cena Ilość      
7.00 PLN      
Możesz wysłać zamówienie bez kosztów wysyłki. Dokładną kwotę za wysyłkę podamy w mailu potwierdzającym zamówienie.

Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość wystawienia rachunku

STRONA GŁÓWNA | PRACOWNIA ARBORYSTYCZNO - PROJEKTOWA

Kontakt:
Gospodarstwo Rolne LAWENDA IZERSKA
Dorota i Tomasz Pawlak
tel: 75 78 39 035
kom: 602 772 306
Mladz 15, 59-630 Mirsk
e-mail produkty z lawendy: admin@lawendaizerska.com
e-mail sadzonki: dendro@gazeta.pl