STRONA GŁÓWNA | PRACOWNIA ARBORYSTYCZNO - PROJEKTOWA
Hidcote    (dostępna ilość: 0)
Lavandula angustifolia 'Hidcote' Wspaniała, nisko rosnąca lawenda o ciemnofioletowych kwiatach i gęstym szaro-niebieskim listowiu. Odporna odmiana, która sprawdziła się w naszej podgórskiej strefie klimatycznej. Ma bardzo silny aromat i kwitnie przez całe lato. 'Hidcote' został wyhodowany przez Amerykanina, majora Lawrence Johnstona (1871-1958). Nazwę swą otrzymał w roku 1950 od miejscowości Hidcote Manor w Gloucestershire, w której mieszkał i którą zarządzał major. Dziś mieści się tam jeden z najczęściej odwiedzanych ogrodów angielskich. Mimo ciągle pojawiających się na rynku nowych odmian lawendy, 'Hidcote' nigdy nie wyszła z mody i nadal jest jedną z najczęściej uprawianych. Oryginalny 'Hidcote' rozmnażany jest wyłącznie wegetatywnie. Rośliny pochodzące z nasion nie zachowują czystych (typowych) cech tej odmiany.

Oferujemy mocne, jednoroczne sadzonki. Są to rośliny pochodzące z ukorzeniania w 2016 r. W sezonie 2016 były trzykrotnie cięte. Wysyłamy w doniczkach 1l.

Kurierem wysyłamy, od poniedziałku do środy, paczki do 30 kg. Zamieszczona fotografia przedstawia rzeczywisty wygląd oferowanych roślin. W 1 paczce mieści się do 30 sadzonek. Cena przesyłki (kurierem) 1 paczki 18 zł.

Hidcote     - dostępna ilość: 0 - prosimy nie zamawiać większej ilości
Cena Ilość      
7.00 PLN      
Możesz wysłać zamówienie bez kosztów wysyłki. Dokładną kwotę za wysyłkę podamy w mailu potwierdzającym zamówienie.

Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość wystawienia rachunku

STRONA GŁÓWNA | PRACOWNIA ARBORYSTYCZNO - PROJEKTOWA

Kontakt:
Gospodarstwo Rolne LAWENDA IZERSKA
Dorota i Tomasz Pawlak
tel: 75 78 39 035
kom: 602 772 306
Mladz 15, 59-630 Mirsk
e-mail produkty z lawendy: admin@lawendaizerska.com
e-mail sadzonki: dendro@gazeta.pl