STRONA GŁÓWNA | PRACOWNIA ARBORYSTYCZNO - PROJEKTOWA
Grosso    (dostępna ilość: 0)
Lavandula x intermedia 'Grosso' Mocno pachnąca. Długość łodyg dochodzi do 60 cm. Purpurowo-fioletowe kwiatostany mają długość od 5 do 9 cm. Gęste i zwarte krzewy mogą osiągnąć 90 cm wysokości i 150 cm szerokości. Dorosły krzew wytwarza 500 do 700 kwitnących pędów.

Odmiana 'Grosso' została wychodowana we Francji w 1972 roku przez Pierre Grosso jako odmiana odporna na chorobę lawendy Yellow Decline (choroba fitoplazmatyczna, której wektorem jest Hyalethes obsoletus, pajęczak występujący w regionach tropikalnych i subtropikalnych), która zniszczyła francuskie plantacje lawendy w latach pięćdziesiątych. Znana na całym świecie, uprawiana powszechnie ze względu na wysoką wydajność olejku. Jedna z najpiękniejszych i najpopularniejszych odmian lawendy. Główne rejony uprawy 'Grosso' to Drome, Vaucluse i Prowansja. Synonimy: 'Dilly Dilly', 'Wilson's Giant'.

W sezonie wiosennym sprzedajemy sadzonki ukorzeniane w 2017 r (link do filmu ). Lawendy zimowały w gruncie pod okryciem. Rośliny wysyłane są w doniczkach półlitrowych, zabezpieczone przed wysychaniem oraz uszkodzeniem koronek w transporcie (link do filmu). W zależności od przebiegu sezonu wegetacyjnego sadzonki przycinane są od 2 do 4 razy, aby wstępnie uformować część nadziemną. Dzięki temu w kolejnym roku uprawy można spodziewać się obfitego kwitnienia.

Kurierem wysyłamy, od poniedziałku do środy, paczki do 30 kg.

Zamieszczona fotografia przedstawia rzeczywisty wygląd oferowanych roślin.
W 1 paczce mieści się do 48 sadzonek. Cena przesyłki (kurierem) 1 paczki 20 zł.

Grosso    - dostępna ilość: 0 - prosimy nie zamawiać większej ilości
Cena Ilość      
7.00 PLN      
Możesz wysłać zamówienie bez kosztów wysyłki. Dokładną kwotę za wysyłkę podamy w mailu potwierdzającym zamówienie.

Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość wystawienia rachunku

STRONA GŁÓWNA | PRACOWNIA ARBORYSTYCZNO - PROJEKTOWA

Kontakt:
Gospodarstwo Rolne LAWENDA IZERSKA
Dorota i Tomasz Pawlak
tel: 75 78 39 035
kom: 602 772 306
Mladz 15, 59-630 Mirsk
e-mail produkty z lawendy: admin@lawendaizerska.com
e-mail sadzonki: dendro@gazeta.pl